Nadszedł czas na wiosenną inaugurację

Po zimowej przerwie w rozgrywkach klasy okręgowej, do boju o zachowanie swojego bytu na tym poziomie powraca „ Stalówka”.

Po niemalże 3,5 miesięcznej przerwie na stadion przy ul. Dworcowej ponownie zawitają piłkarskie emocje. „ Stalówka” w pierwszym meczu rundy rewanżowej sezonu 2015/2016 przystąpi do pojedynku o cenne punkty z LZS-em Proślice. Tak naprawdę każde kolejne spotkanie będzie dla „Stalowców” ciężką batalią o pozostanie w „ okręgówce”.

W przerwie zimowej w naszym klubie miała miejsce mała rewolucja, zarówno pod względem stricte sportowym, jak i również organizacyjnym. W tym miejscu skupiona jednak zostanie uwaga na pierwszym z wyżej wymienionych aspektów. Na pierwszy plan wysuwa się przede wszystkim zmiana szkoleniowca Stali. Prowadzącego podczas rundy jesiennej dr. seniorów Mariusza Pasierskiego, któremu należą się podziękowania za poświęcony czas i włożony trud w prowadzenie zespołu, zastąpił wieloletni zawodnik „ biało-niebieskich” oraz trener, który od dawien dawna utożsamiany jest ze „ Stalówką” tj. Tomasz Długosz. Osowiecki „ Zizou", jak kiedyś pieszczotliwie zwykły na niego mawiać osoby związane ze „ Stalówką” , zdecydował się podjąć tego ciężkiego zadania, jakim niewątpliwie jest pozostanie w klasie okręgowej na przyszły sezon.

Do przetasowań doszło także w kadrze zespołu. Stal po rundzie jesiennej opuścili tacy zawodnicy jak Mateusz Bagiński (LKS Golczowice), Piotr Troche ( LZS Wrzoski), Radosław Wilczek ( LZS Kup), Jakub Maszczyk (LKS Chmielowice), Bartosz Ryszka, Roland Gorgosz, Patryk Pyrasz ( wszyscy trzej Sokoły Bierdzany). Treningów nie wznowił także Damian Pluciński. Niestety problemy zdrowotne wykluczyły też młodzieżowca Michała Muchę. Na wiosnę nie ujrzymy również trenera bramkarzy Tomasza Zwolińskiego, który przeniósł się do Sokołów Bierdzany.

Z kolei w drugiej połowie sezonu barwy „Stalowki” ponownie będą przywdziewać jej wychowankowie, których nie mieliśmy okazji obserwować na boiskach „ okręgówki” podczas pierwszej rundy tj. Kamil Kardasiński, Kamil Płóciennik oraz Przemysław Winiarski. Do drużyny powraca także Damian Kardasiński, który ostatnio reprezentował czwartoligowca z Łubnian- Śląsk.

W grach kontrolnych Stal prezentowała się następująco : Budowlani Strojec (2-4), dwu mecz ze Startem Siołkowice ( 1-5, 9-0), KS Krapkowice (1-5), LZS Wrzoski (1-5). Wyniki meczów sparingowych być może wzbudzają lekki niepokój, lecz należy mieć nadzieję, iż w meczach mistrzowskich Stal będzie osiągać zdecydowanie lepsze rezultaty.

Zapewne nieodzownym elementem, który może pomóc „ Stalowcom” w osiąganiu dobrych wyników będzie doping jej oddanych kibiców. I w tym miejscu zachęcamy wszystkich sympatyków „ Stalówki” do przybycia na pierwsze wiosenne starcie z LZS-em Proślice ( niedziela, godz. 15:00), a zarazem apelujemy o wyrozumiałość i wsparcie dla zawodników jak i sztabu szkoleniowego.

Źródło foto: Jessika Greif (www.lzs.mechnice.pl).